Dolnośląska Szkoła Wyższa - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: 38 minut temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 77 dni temu

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2019.11.28

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w okresie świątecznym od 23 grudnia 2019 r. do 01 stycznia 2020 r.  Dziekanat będzie nieczynny.

 

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2019.11.04

Szanowni Państwo,

z dniem 13 listopada 2019 r  ulegają zmianie godziny otwarcia Dziekanatu:

 

Poniedziałek   nieczynne

Wtorek           10.00 – 14.00

Środa               8.00 – 14.00

Czwartek        10.00 – 17.00

Piątek              nieczynne

Sobota            8.00 – 14.00

   Niedziela         9.00 – 14.00

 

 


Komunikat dla Studentów w USOSweb 2019.05.17

Oceń studia w DSW i pomóż realizować marzenia!

Drodzy Studenci i Słuchacze, Szanowni Państwo,

zapraszam Państwa do oceny studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tym razem kwestionariusz badania zostanie Państwu przekazany w formie papierowej podczas zajęć w okresie od 11 maja do 9 czerwca 2019 , a ankieterzy bezpośrednio odpowiedzą na Państwa pytania i wątpliwości. Każdy głos i każda opinia są dla nas ważne. Wszystkie odpowiedzi są szczegółowo analizowane, a wnioski wykorzystywane do wprowadzania zmian, wdrażania nowych rozwiązań i podejmowania decyzji o organizacji kształcenia w DSW.

W wypełniając kwestionariusz ankiety, pomagacie Państwo spełniać marzenia. Za każdy wypełniony przez Państwa kwestionariusz przekażemy złotówkę Fundacji Mam Marzenie . Naszym celem jest wsparcie realizacji marzenia 4-letniego Alana ( www.mammarzenie.org/marzyciele/8883-Alan/ ).

Zachęcam do udziału w badaniu.

Pozdrawiam,

Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu

prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz                                             

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2019.07.11

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do wypełniania ankiet dotyczących ewaluacji zajęć dydaktycznych prowadzonych w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019. Ankiety będą otwarte w Usos do 30 września br.


Komunikat dla Studentów w USOSweb 2019.04.24

Szanowni Studenci Psychologii

 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej dotyczącej zajęć dydaktycznych z semestru zimowego roku akademickiego 2018/2019. Ankieta będzie dostępna w Usos do końca maja br.

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.09.28

Drodzy Studenci,

pragnę poinformować, że z dniem 27 września 2018 r. nastąpiła zmiana podmiotu założycielskiego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Funkcję założyciela DSW objęło Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

Władze DSW wraz z nowym założycielem będą ściśle współpracować i podejmować wspólnie strategiczne decyzje dotyczące kierunków rozwoju uczelni. Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia ma wieloletnie doświadczenie na rynku edukacyjnym i jest koordynatorem działań grupy uczelni niepublicznych, do której należą: Wyższe Szkoły Bankowe w 9 miastach w Polsce oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. W uczelniach tych kształci się łącznie ok. 60 tysięcy studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz studiów MBA. Dzięki obecności w Grupie TEB Akademia Dolnośląska Szkoła Wyższa może korzystać z doświadczeń, praktyk i pomysłów wypracowanych w grupie, zachowując jednocześnie swoją własną odrębność jako uczelnia.

Pragnę również poinformować, że powołane zostały nowe władze administracyjne uczelni. Na stanowisko Kanclerza Dolnośląskiej Szkoły Wyższej powołana została Pani Izabela Pelc. Stanowisko Wicekanclerza objął Pan Krzysztof Kamiński. Nad rozwojem naukowym i dydaktycznym DSW, jak dotychczas, czuwać będą władze rektorskie i dziekańskie, które pozostają w niezmienionym składzie: Rektor DSW - prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz; Prorektor DSW ds. kształcenia - dr Bartosz Błaszczak; Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych - prof. DSW dr hab. Beata Borowicz-Sierocka; Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych - prof. DSW dr hab. Paweł Rudnicki.

Zmiana w strukturze założyciela i powołanie nowych władz administracyjnych nie wpłyną na Państwa obecny i dalszy proces kształcenia. Mogą jedynie przyczynić się do wprowadzenia usprawnień w obsłudze spraw studenckich, a także daje Państwu możliwość studiowania w pozostałych uczelniach z grupy TEB Akademia na preferencyjnych warunkach. Dolnośląska Szkoła Wyższa natomiast pozostaje niezmiennie odrębną uczelnią wyższą.

 

REKTOR

 

 

Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu

 

 

prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz

 

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.05.14

Szanowni Państwo,

W dniu

10 czerwca o godzinie 1130

podczas wykładu z podstaw programowania odbędzie się wizyta rekrutrów z firmy SII (www.sii.pl).

Przedstawią oni prezentację na temat ścieżki kariery programisty oraz wymagania dotyczące kompetencji oczekiwanych od programistów.

Serdecznie polecam i zapraszam wszystkich studentów informatyki 1 oraz 2 roku.

Z poważaniem

mgr inż. Leszek Szewczyk

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.04.05

Ankiety dotyczące ewaluacji zajęć dydaktycznych dla kierunkówInformatyka, Geodezja i kartografia oraz Ochrona Środowiska zostały zmodyfikowane, aby studenci mogli ocenić wszystkie swoje zajęcia z semestru zimowego 2017/2018. Zachęcamy do dokonania oceny zajęć dydaktycznych do końca kwietnia.

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.03.22

Biuro Karier DSW serdecznie zaprasza studentów oraz absolwentów na bezpłatne szkolenie „Skuteczna komunikacja", które odbędzie się 9 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 15:30, w sali 113, ul. Strzegomska 55.

Szkolenie odbędzie się w ramach „Gry o Karierę - Biura Karier dla Ciebie” ogólnopolskiego wydarzenia promocyjno-marketingowego mającego na celu promocję działalności Biur Karier na uczelniach wyższych w całej Polsce.

Na szkolenie obowiązują zapisy on-line.

Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są na stronie Biura Karier: http://www.biurokarier.dsw.edu.pl/warsztaty-i-szkolenia

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.11.08

Z przyjemnością informujemy, iż 23 lutego ruszają darmowe zajęcia z języka chińskiego. Zajęcia będą odbywały się w każdy piątek w godzinach od 9:00-10:00 rano w sali 106 przy ulicy Strzegomskiej 55. Prowadząca zajęcia: Pani Duan Xiaoli

Osoby, które zapisały się na zajęcia mają pierwszeństwo, jednakże zachęcamy wszystkich o sprawdzenie czy są miejsca po pierwszych zajęciach. Informacji udziela Pani dr Barbara Muszyńska, kierownik Pracowni Kształcenia Językowego w DSW: barbara.muszynska@dsw.edu.pl

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.02.02
Szanowni Państwo,
 
niniejszym informuję, że w przyszły piątek, dn. 09.02.2018 odbędą się warsztaty motywacyjne dla studentów wszystkich stopni i typów studiów, a także absolwentów DSW z coachem personalnym, p. Ewą Roszak, naszą absolwentką i dwukrotną stypendystką programu Erasmus+ w latach ubiegłych.
 
BMWD organizuje te warsztaty celem większego zmotywowania studentów i absolwentów DSW do udziału w programie Erasmus+, ale liczy także, że umiejętności uzyskane podczas warsztatów będą mogły być wykorzystane także w innych sytuacjach życiowych uczestników warsztatów.
 
Podczas spotkania będzie można zadawać pytania i w pełni skorzystać z wiedzy coacha, a także nabyć książkę p. Roszak po promocyjnej cenie.
 
Poniżej podaję link do strony Biura ze szczegółową informacją o warsztatach.
 
Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach i do upowszechnienia tej informacji.
 
Z poważaniem,
 
Jadwiga Dobrowolska
Dyrektor Biura ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej
Dolnośląska Szkoła Wyższa
ul. Wagonowa 9, 53-609 Wrocław
tel. 71 358 27 20
fax 71 358 27 14
www.dsw.edu.pl
 
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.01.22

Biuro Karier DSW serdecznie zaprasza studentów oraz absolwentów Uczelni na bezpłatne szkolenie "RAD jak żyć i pomagać?", które odbędzie się 31 stycznia br. o godz. 16:00, w sali 113, ul. Strzegomska 55.

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z zaburzeniami RAD, ukazanie złożoności funkcjonowania społecznego osób obarczonych Reaktywnym Zaburzeniem Przywiązania, wyposażenie uczestnika w odpowiednie informacje pomocne we właściwej interwencji, terapii oraz uświadomienie trudności terapeutycznej i edukacyjnej pacjenta.

Szkolenie skierowane jest głównie do studentów/absolwentów kierunków: psychologia, pedagogika oraz pedagogika specjalna (w tym resocjalizacja) oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.

Na szkolenie obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie BK: http://www.biurokarier.dsw.edu.pl/warsztaty-i-szkolenia

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.01.22

Konkurs dla studentów

Komputery, tablety i‍ inne nowoczesne urządzenia elektroniczne wkraczają do szkół. Z odpowiedzi nauczycieli, biorących udział w pilotażu programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wiemy, że materiały cyfrowe w postaci scenariuszy zajęć są jedną z najczęściej wskazywanych przez nauczycieli potrzeb, jakich oczekują po programie OSE. Pragniemy dostarczyć szkołom gotowe do użycia scenariusze zajęć, wykorzystujące nowoczesne technologie jako pomoc w prowadzeniu lekcji. Konkurs organizowany jest przez NASK w ramach Polskiego Centrum Projektu Safer Internet, współfinansowanego przez Komisję Europejską.

Konkurs skierowany jest do studentów uczelni o‍ kierunku pedagogicznym, ale każdy student może wziąć w nim udział. Celem konkursu jest stworzenie scenariusza 45-minutowych zajęć dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej. Scenariusz musi posiadać sprecyzowany przedmiot szkolny, którego dotyczy, ale może też dotyczyć zagadnienia bezpiecznego korzystania z Internetu np. w ramach zajęć z pedagogiem szkolnym lub wychowawcą klasy. Uczestnik może wybrać dowolny przedmiot znajdujący się w‍ aktualnym programie nauczania klas 5-8 szkoły podstawowej.

Scenariusz musi wymagać wykorzystania podczas lekcji nowoczesnej technologii, jak strona www lub bezpłatna aplikacja, poprzez komputer lub urządzenie mobilne. Całość powinna się zawierać w 6000-10000 znaków (bez spacji) i zawierać opis dla nauczyciela, ewentualne pomoce dla uczniów do wydruku w‍ formacie .doc lub .docx oraz prezentację (jeśli wchodzi w‍ skład scenariusza lekcji) w‍ formacie .ppt lub .pptx. Łącze do pliku ZIP zawierającego wszystkie te elementy scenariusza powinno zostać wysłane poczta elektroniczną.

Na prace czekamy w‍ terminie do dnia 16 marca 2018 r. a‍ autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni – trzy pierwsze nagrody to bardzo atrakcyjne, najnowocześniejsze urządzenia typu tablet wraz z akcesoriami. Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU.
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2018.01.10

Szanowni Studenci,

Biuro Karier DSW zaprasza do skorzystania z programu Mentoring, którego głównym celem jest umożliwienie studentowi poznania specyfiki pracy w interesującej go branży, weryfikacji swoich predyspozycji w odniesieniu do wymagań rynku, doprecyzowanie preferencji i oczekiwań w odniesieniu do pracy zawodowej. Indywidualny kontakt z Mentorem ma również w założeniu organizatorów, pozytywnie wpłynąć na osobowość studenta, zachęcić do dalszego rozwoju osobistego, wykazać czym jest dojrzałość zawodowa i jakie ma znaczenie w kreowaniu swojej ścieżki kariery.

Szczegóły dot. programu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie BK: http://www.biurokarier.dsw.edu.pl/program-mentoring

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z BK: biuro.karier@dsw.edu.pl, tel. 71 358 27 68 w terminie do 31.01.2018 r.

 
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.12.14

W związku z uroczystością rozdania

dyplomów doktora habilitowanego

oraz promocji doktorskich

ogłaszam

19 grudnia 2017 r.

od. 11 00

GODZINY

REKTORSKIE

Rektor

Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

 
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.12.06

Rusza nabór na darmowe zajęcia z języka chińskiego w DSW.

Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Wrocławskim zaproponował nam współpracę oraz organizację zajęć z języka chińskiego u nas na uczelni od semestru letniego.

90 minutowe zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu.

Zapisy na zajęcia prosimy kierować do Pani dr Barbary Muszyńskiej, kierownika Pracowni Kształcenia Językowego DSW: barbara.muszynska@dsw.edu.pl

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.11.08

Szanowni Studenci, Słuchacze oraz Absolwenci DSW,

informuje, że decyzją Władz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, w celu ułatwienia Studentom, Słuchaczom oraz Absolwentom DSW kontaktu z wybranymi jednostkami Uczelni, jak i usprawnienia ich obsługi, zmieniona zostaje struktura Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W związku z powyższym otwarta zostanie nowa jednostka organizacyjna DSW jaką jest Biuro Obsługi Studenta i Słuchacza (BOSiS).

Sprawy, które do tej pory musieliście Państwo załatwiać w Dziekanacie, Dziale Płatności oraz Dziale Nauczania, zlokalizowanych w różnych budynkach DSW, będziecie mogli załatwić w jednym miejscu.

Już 24 listopada 2017 r. zapraszamy Państwa

do Biura Obsługi Studenta i Słuchacza,

w Centrum Konferencyjnym DSW

przy ul. Strzegomskiej 55

(w sąsiedztwie Auli i Galerii 55).

Do pracowników Biura Obsługi Studenta i Słuchacza będziecie mogli Państwo zwracać się ze sprawami związanymi z:

· bieżącą obsługą studiów (zaświadczenia, podania, legitymacje, zaliczanie semestru, rejestracja pracy dyplomowej, itp.);

· pomocą materialną;

· płatnościami (zmiany systemu ratalnego, podania w sprawie opłat za studia, itp.);

· obsługą absolwentów (odbiór dyplomów, zaświadczenie o ukończeniu studiów).

 

Jesteśmy przekonani, że zmiana ta ułatwi i umili Państwu okres studiowania w naszej Uczelni. Jednak jej wprowadzenie wiąże się z pewnymi przejściowymi utrudnieniami. W najbliższych dniach, w związku z przeniesieniem i organizacją nowego miejsca pracy, następujące jednostki będą zamknięte:

 

  Dział Nauczania - zamknięty od 20 listopada do 23 listopada;
  Dziekanaty - zamknięte od 22 listopada do 23 listopada;
  Dział Płatności - zamknięty od 22 listopada do 23 listopada.

Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia związane z reorganizacją.

Liczymy na Państwa zrozumienie i zapraszamy od 24.11. do nowej siedziby BOSiS.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Biura Obsługi Studenta i Słuchacza

Paweł Bandura

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.11.08

Szanowni Studenci,

Biuro Karier DSW serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie "Coaching KARIERY", które odbędzie się 22 listopada br. (środa) w Centrum Konferencyjnym DSW.

Masz wrażenie, że stoisz w miejscu i nie wiesz jak ruszyć? Szukasz nowej pracy? A może myślisz o przekwalifikowaniu się? Pracujesz i brakuje Ci motywacji lub satysfakcji? Czujesz, że potrzebujesz zmiany? Nie rozwijasz swoich mocnych stron? Brak Ci motywacji?


To zachęcamy Cię do uczestnictwa w 2-godzinnym grupowym coachingu kariery. Odpowiesz sobie na pytanie - czego chcesz i na czym Ci zależy? Jakie jest Twoje wymarzone miejsce pracy? Jak chcesz zaplanować swój rozwój zawodowy?

Szczegóły dot. szkolenia oraz link do zapisów znajdują się na stronie BK DSW: http://www.biurokarier.dsw.edu.pl/warsztaty-i-szkolenia

Serdecznie zapraszamy!
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.10.10

Szanowni Studenci,

pierwszego października bieżącego roku dokonane zostało w naszej Uczelni połączenie Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa oraz Wydziału Nauk Technicznych.

Nowo powstała jednostka to WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH I TECHNICZNYCH.

Przekształcenie to nie wymaga od studentów żadnych formalnych kroków – wszystkie dokumenty generowane dla studentów w USOS-ie będą automatycznie podlegały modyfikacji i przyporządkowane będą nowej nazwie Wydziału.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o zgłaszanie się do Dziekanatu lub do bezpośrednich opiekunów grup studenckich.

Z pozdrowieniami

prof. DSW dr hab. Beata Borowicz-Sierocka

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.08.02

Biuro Karier DSW serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie "Trening skuteczności osobistej", które odbędzie się 16 października br. w Centrum Konferencyjnym DSW , w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery we współpracy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Wrocławiu przy Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Warsztat poświęcony będzie budowaniu skuteczności osobistej, rozumianej jako umiejętność skutecznego planowania i realizowania swoich celów, budowanie sprzyjających nawyków, świadomość swojej wartości oraz radzenie sobie z emocjami i stresem.

Warsztat polecany wszystkim osobom, którym zależy na znalezieniu odpowiedzi jak dobrze sobą zarządzać, przekuwać porażki w siły mobilizujące i osiągać swoje cele z sukcesem.

Szkolenie poprowadzi Ewa Godlewska ,
psycholog, doradca zawodowy, coach i trener. Pracuje między innymi w nurcie Psychologii pozytywnej, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Programowania Neurolingwistycznego NLP. Specjalizuje się w pracy indywidualnej i grupowej wspierającej osoby w procesie planowania i realizowania zmian w obszarze zawodowym i osobistym. Prowadzi zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego i warsztaty psychologiczne dotyczące rozwoju kompetencji społecznych budujących skuteczność osobistą. Autorka poradnika „Doskonałe CV i list motywacyjny” oraz publikacji z zakresu doradztwa zawodowego, rozwoju osobistego i psychologii.

Termin i miejsce szkolenia:

16 października 2017 r. (poniedziałek), godz. 15:30 - 17:00

Centrum Konferencyjne DSW

ul. Strzegomska 55, sala 113.

Na szkolenie obowiązują zapisy on-line


Serdecznie zapraszamy!

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.06.26

Dear Students!

We are looking for our future colleagues for a long-term project which is going to address the education of Roma and non-Roma underprivileged children in Wroclaw. We are looking for people, committed to social justice, who would be interested in planning and implementing an educational project in cooperation between DSW, NOMADA (Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego) and primary schools in Wroclaw. For further information please contact Tamás Tóth: tamas.toth@dsw.edu.pl In order to apply please send your CV to him.

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.01.26

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

zwracam się do Was z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej dla przedmiotów, które realizowaliście w semestrze zimowym 2016/2017. Wasze oceny, uwagi i komentarze są dla nas niezbędne do poprawy jakości kształcenia oraz warunków studiowania w DSW. Wasz głos jest dla nas niezmiernie ważny. Zapewniam Was, że badanie jest w pełni anonimowe i zajmie Wam tylko kilka minut.

 

Prof. DSW dr hab. Hana Červinková

Rektor DSW

Dlaczego warto wypełnić ankietę ewaluacyjną? Przeczytaj list od Rektora Dolnośląskiej Szkoły Wyższej(rozwinięcie listu)

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2017.01.12

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora 26/2016 ,,Regulamin opłat za studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej’’- zapis § 4 pkt.4.3 mówi, że:

Terminowa opłata czesnego jest warunkiem- wpisania do właściwej grupy dziekańskiej (elektronicznego protokołu przedmiotu).

Z poważaniem

Kwestor

mgr Elżbieta Puchała

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2016.10.10
Konto bankowe
  Konto bankowe można uzupełnić w zakładce
  DLA_STUDENTOW->STYPENDIA->KONTO_BANKOWE
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2016.10.10
Wnioski stypendialne
  Pomoc przy wypełnieniu wniosków stypendialnych dostępna tutaj
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2016.10.10
Erasmus
  Trwa dodatkowa rekrutacja na studia zagraniczne. Szczegóły tutaj
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2016.09.14

Wnioski Stypendialne

Termin składania podań o przyznanie stypendium socjalnego na rok akademicki 2016/2017 od 26 września 2016 do 05 listopada 2016r.

Uwaga: Warunkiem wypłaty stypendium jest odebranie przez studenta decyzji stypendialnej.

Termin składania podań o przyznanie stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2016/2017 od 26 września 2016 do 05 listopada 2016r.

Uwaga: Warunkiem wypłaty stypendium jest odebranie przez studenta decyzji stypendialnej.

Termin składania wniosków o zapomogę na rok akademicki 2016/2017 od 26 września 2016 r.

Uwaga: Warunkiem wypłaty stypendium jest odebranie przez studenta decyzji stypendialnej.

Termin składania podań o przyznanie stypendium rektora dla najlepszych studentów na rok akademicki 2016/2017 od 10 października 2016 do 05 listopada 2016r.

Uwaga: Warunkiem wypłaty stypendium jest odebranie przez studenta decyzji stypendialnej.

 

Komunikat w USOSweb 2015.04.28
Archiwum Prac Dyplomowych - przewodnik dla użytkownika.
  Sposób obsługi pracy dyplomowej do pobrania dla:
 • studenta
 • promotora
 • recenzenta

  Przejdź do Archiwum Prac Dyplomowych


  Wszelkie pytania techniczne dotyczące systemu APD lub potrzeby szkoleniowe z obsługi systemu APD prosimy zgłaszać za pomocą uczelnianego systemu informatycznego Helpdesk, telefonicznie pod numerem (71) 355 03 48 wew. 30 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: lukasz.bojda@dsw.edu.pl.

Komunikat dla Studentów w USOSweb 2015.03.02
UWAGA STUDENCI!!!
  Informujemy, że zgodnie z poleceniem Prorektora ds. finansowych nieuregulowanie płatności uniemożliwi zaliczenie semestru.
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2015.02.10
Odzyskiwanie hasła!!!
  Instrukcja odzyskiwania zapomnianego hasła do pobrania tutaj
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2014.02.13
Ankiety!!!
  Instrukcja wypełniania ankiety oceny zajęć dydaktycznych do pobrania tutaj
Komunikat dla Studentów w USOSweb 2013.12.17

Witamy w USOSweb!

 1. USOSweb jest systemem, w którym rejestrowane są informacje na temat przebiegu studiów studentów i pracy dydaktycznej pracowników Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
 2. USOSweb zastępuje dotychczas obowiązujące papierowe protokoły i karty egzaminacyjne. W DSW indeks został utrzymany jako dokument studenta.
 3. Student w systemie ma dostęp do:
  • katalogu (wyszukiwanie informacji o studiach, wykładowcach, jednostkach uczelnianych)
  • ocen końcowych z przedmiotów (wprowadzane przez prowadzącego)
  • przebiegu studiów (sprawdzanie własnych osiągnięć w nauce)
  • informacji o grupach (przynależności do grup zajęciowych)
  • ankiet ewaluacyjnych (wypełnianie online)
  • płatności (podgląd dokonanych wpłat, stan salda na dany dzień, harmonogram przyszłych płatności)
  • informacji o konsultacjach pracowników dydaktycznych
  • komunikacji (możliwość wysyłania wiadomości do grup zajęciowych lub prowadzących)
 4. Dane w systemie są aktualizowane w procesie zwanym migracją, który wykonywany jest dwa razy na dobę, dlatego też może zdarzyć się sytuacja, w której informacje dotyczące studenta będą w trakcie aktualizacji. W tym czasie system nie jest dostępny dla użytkowników.
 5. Dla każdego użytkownika dostępny jest moduł oferujący pomoc, a dodatkowo w wielu miejscach dostępna jest pomoc wyjaśniająca funkcje, oznaczona znakiem [?].
 6. Studenci, którym nie wyświetlają się pełne informacje na temat przedmiotów, prowadzących, zaliczeń i płatności proszeni są o pilny kontakt z dziekanatem w celu wyjaśnienia przyczyny.

Kontakt do Dziekanatów: http://www.dlastudenta.dsw.edu.pl/dziekanaty/dane-kontaktowe/

Komunikat dla pracownika w USOSweb 2013.12.17

Witamy w USOSweb!

 1. USOSweb jest systemem, w którym rejestrowane są informacje na temat przebiegu studiów studentów i pracy dydaktycznej pracowników Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
 2. USOSweb staje się pierwotnym, elektronicznym źródłem danych, z którego generowane są protokoły zaliczeniowe. W DSW indeks został utrzymany jako dokument studenta.
 3. Pracownik w systemie ma dostęp do:
  • katalogu (wyszukiwanie informacji o studiach, wykładowcach, jednostkach uczelnianych)
  • informacji o prowadzonych przedmiotach
  • informacji o grupach (listy studentów w grupach zajęciowych)
  • protokołów - wprowadzania ocen końcowych z prowadzonych przedmiotów
  • drukowania protokołów
  • komunikacji (możliwość wysyłania wiadomości do grup zajęciowych lub studentów)
 4. Przed rozpoczęciem sesji listy studentów będą weryfikowane przez dziekanat pod względem formalnym.
 5. Dane w systemie są aktualizowane w procesie zwanym migracją, który wykonywany jest dwa razy na dobę, dlatego też może zdarzyć się sytuacja, w której informacje dotyczące studenta będą w trakcie aktualizacji. W tym czasie system nie jest dostępny dla użytkowników.
 6. Dla każdego użytkownika dostępny jest moduł oferujący pomoc, a dodatkowo w wielu miejscach dostępna jest pomoc wyjaśniająca funkcje, oznaczona znakiem [?].
 7. Pracownicy, którym nie wyświetlają się pełne dane i informacje na temat prowadzonych przedmiotów, w tym listy studentów, proszeni są o pilny kontakt z instytutem/katedrą/SJO/SWFiS w celu wyjaśnienia przyczyny.
Prace serwisowe zakończone. 2013.12.03
Prace serwisowe zostały ukończone, można w pełni korzystać z serwisu.